Partner Pikniku – Gmina Olsztynek– niewielka gmina z wielkimi możliwościami.

Czasami nie trzeba daleko szukać, a wystarczy spojrzeć na to, co mamy tuż pod nosem, żeby znaleźć otaczające nas piękno. Olsztynek to przede wszystkim malownicza gmina, która położona jest w województwie warmińsko – mazurskim. Otoczona jest pięknymi lasami i jeziorami.

Bez wątpienia jest to miejsce, które ma wiele do zaoferowania nie tylko mieszkańcom, ale również przyjezdnym. Jest to raj dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać, np. poprzez żeglowanie, uczestnictwo w spływach kajakowych, jazdę konno, czy jazdę na rowerze po miejscowych szlakach. Dla tych ceniących sobie spokój, odpoczynek i przyjazną atmosferę  jest to również idealne miejsce. Spędzając czas na łonie natury, otaczając się tutejszymi pięknymi widokami można poczuć się tak, jakby czas stanął w miejscu. Gmina Olsztynek to miejsce, które może się także pochwalić ciekawymi atrakcjami kulturalnymi. Jedną z nich jest Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, gdzie dosłownie można cofnąć się w czasie. To idealne miejsce, by móc zgłębić historię i tradycję tego regionu. Nową perełką Olsztynka jest też niewątpliwie Zabytkowa Wieża Ciśnień, z której roztacza się niezwykła panorama na Olsztynek i okolice.

Mając na  myśli Olsztynek, należy również wspomnieć o jej innowacyjnych rozwiązaniach w dziedzinie gospodarki. W 2022 roku gmina nawiązała współpracę z Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która promuje gminne tereny inwestycyjne wśród potencjalnych inwestorów. W zamian gmina przekazuje potencjalnym inwestorom informację o ofercie pomocy,  w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W Olsztynku sukcesywnie opracowujemy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla terenów inwestycyjnych. Aktualnie w budowie jest blisko 500 mieszkań, Gmina Olsztynek cały czas dąży do podnoszenia jakości życia mieszkańców, poprzez systematyczny rozwój infrastruktury sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej.

Serdecznie zapraszamy zarówno turystów jak i przyszłych mieszkańców do odkrywania niepowtarzalnego piękna i autentycznego życia.

https://www.facebook.com/promocjaolsztynek

https://olsztynek.pl/