Organizatorzy

Powiat olsztyński

Mówisz o naszym samorządzie Powiat Olsztyński – myślisz Warmia! I to jest bardzo dobre skojarzenie, bo ponad 90 procent powierzchni powiatu leży na terenie historycznej Warmii. Powiat utożsamia się z regionem i pielęgnuje jej bogate dziedzictwo historyczne, kulturowe i architektoniczne. Dba też o jego teraźniejszość: komfort życia mieszkańców i pobytu turystów. Inwestuje w infrastrukturę. Przyciąga inwestorów i wspiera lokalny biznes.

Poprzez liczne działania promocyjne, kulturalne, edukacyjne i inwestycyjne przypomina mieszkańcom oraz turystom o gwarze warmińskiej, kapliczkach przydrożnych, czy działalności Mikołaja Kopernika na Warmii. Dlatego też podczas tegorocznego pikniku lotniczego postaci wielkiego astronoma nie mogło zabraknąć. Jak podkreśla starosta olsztyński Andrzej Abako Kopernik jest Warmiakiem i spędził tu ponad 40 lat swojego twórczego życia.

Warto też wiedzieć, że powiat olsztyński jest największym powiatem na Warmii i Mazurach. Drugim w Polsce. I że to miejsce z potencjałem, które nie zwalnia tempa rozwoju, a to niech przybliży wam ten film:

https://www.powiat-olsztynski.pl/

fb-iconPowiat olsztyński
fb-iconAbako

 

 

Gmina Stawiguda

Work life balance po stawigudzku.

Wiecie jak pachnie ziemia po deszczu? Jak wygląda las skąpany w porannej mgle? A jak słońce zachodzące w ciszy nad przesmykiem? #MieszkamNaWakcjach to niezwykle chętnie używane w social mediach określenie. Ale ilu z nas naprawdę może powiedzieć, że na wakacjach mieszka? W gminie Stawiguda naprawdę się to czuje i to o każdej porze roku.

Gmina Stawiguda leży przy trasie z Warszawy do Olsztyna i nad Wielkie Jeziora Mazurskie. Łatwo do nas dojechać lub dolecieć, bo w Gryźlinach mamy własne lądowisko. A widoki, jakie roztaczają się z góry po prostu odbierają słowa z zachwytu. Atrakcji nie brakuje również na ziemi. Lasy, po którym wygodnie się spaceruje, biega czy jeździ rowerem, bo prowadzi przez nie gęsta sieć ścieżek rowerowo-pieszych, stanowią ponad połowę powierzchni naszej gminy. Jeziora o niezwykłej przejrzystości (Łańskie, Wulpińskie, Pluszne) doceniają wędkarze, nurkowie, żeglarze, kajakarze, ale i plażowicze, a w przeszłości także prominenci Polski Ludowej, którzy najchętniej wypoczywali nie w Bułgarii, ale nad naszym Jeziorem Łańskim.

Dziś w naszej gminie wypoczywać może każdy i to niezależnie od tego, czy preferuje odpoczynek aktywny czy szuka wycieszenia na łonie natury, pragnie luksusu czy swojskości, lubi jeść wykwintnie czy bardziej prosto, ale smacznie. Jesteśmy przygotowani na zaspokajanie wszelkich potrzeb, bo naszych mieszkańców cechuje wyjątkowa gościnność i chęć dzielenia się tym, co mamy najcenniejszego – bogactwem natury i kultury.

Zapraszamy do odwiedzin, ale polecamy naszą gminę także tym wszystkim, którzy nie odnaleźli jeszcze swojego miejsca na Ziemi. U nas wspaniale się mieszka i pracuje. Jeśli work life balance to tylko po stawigudzku.

Gmina Stawiguda

www.stawiguda.pl
https://www.facebook.com/GminaStawiguda
https://www.facebook.com/wojtstawiguda

 

 

Fotowoltaika Gryźliny Spółka z o.o.

Fotowoltaika Gryźliny sp. z o.o. została powołana w 2012 roku przez jednostki samorządu terytorialnego: Powiat Olsztyński i Gminę Stawiguda. Podstawowym celem Spółki było wybudowanie elektrowni słonecznej o mocy 1 MWp na dwuhektarowej działce nr 652/20, wydzielonej z obszaru lądowiska w Gryźlinach, gm. Stawiguda, powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie.

Budowa elektrowni została zrealizowana w ramach projektu „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII budowa elektrowni słonecznej o mocy 1 MWp na terenie lądowiska w Gryźlinach”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz pożyczką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Spółka dzierżawi teren Lądowiska w Gryźlinach oraz nieruchomości gruntowe o łącznej powierzchni ponad 181 hektarów, na których Spółka prowadzi min. uprawy: rzadkich gatunków traw – uczestnicząc w programie rolno-środowiskowo-klimatycznym