Ponad 15 tys. widzów na pikniku lotniczym w Gryźlinach

IX Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach przeszedł do historii, ale z pewnością będzie długo jeszcze wspominany przez jego uczestników. Była to niezwykła okazja spędzenia w rodzinnym gronie słonecznej niedzieli z niezwykłymi atrakcjami dla dużych i małych. W czasie ośmiu godzin trwania imprezy przez płytę lądowiska przewinęło się ponad 15 tys. widzów.

– Gości mieliśmy o 20 proc. więcej niż w zeszłym roku. Cieszę się, że rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem i że nasz Piknik jest już ważnym punktem w wakacyjnym kalendarzu – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Jednak nie chodzi tu o liczby, ale o dobrą zabawę i promocję Warmii.

– Jest to też i promocja naszej gminy – dodaje Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy. –Piknik organizujemy dla naszych mieszkańców, gości, turystów, aby mogli mile spędzić czas z rodziną, na łonie przyrody przy niecodziennych atrakcjach, które dla nich przygotowaliśmy.

W Gryźlinach był także wielebny kanonik Mikołaj Kopernik – bo nie bez przyczyny impreza odbywała się „pod jego niebem”. Świętujemy przecież 550. rocznicę urodzin najsłynniejszego Warmiaka, naszego wielkiego astronoma. Obchody Roku Mikołaja Kopernika organizuje Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego – główny partner tegorocznego Pikniku.

Źródło: https://www.powiat-olsztynski.pl/ponad-15-tys-widzow-na-pikniku-lotniczym-w-gryzlinach.html

https://youtu.be/y8QTiCvcryM